Lázeňské koupele a procedury

Vhodné též jako dárkový poukaz nebo Vánoční poukaz.

Kyslíková koupel - terapie » Obohacuje kyslíkem celé tělo a mozek, přináší úlevu fyzickou i neurologickou. Uhličitá koupel přísadová + zábal » Zlepšení revmatických a svalových onemocnění a dýchacích obtíží.
Uhličitá koupel + zábal » Důsledkem je povzbuzení imunitního systému a sebehojivých schopností těla. Mořská minerální koupel » Minerály pozitivně ovlivňují činnost štítné žlázy, působí na nervy a zlepšují soustředění.
Mořská minerální koupel s mořskou řasou Spiruli » Vhodné při ekzémech, lupence, při revmatismu, bolestech kloubů, svalů, případně ischiasu. Přírodní jodo-bromová koupel + zábal » Léčí cévní onemocnění, pomáhá při léčbě nemocí pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických a kožních.
Přírodní rašelinová koupel » Rašelinová koupel má vynikající účinky a výrazné detoxikační vlastnosti.

Kyslíková koupel - terapie

Kyslíková koupel - terapie Tradiční lázeňská procedura v teplé vaně s přidáním dvousložkové Oxidační soli. Vytváří veliké množství jemný kyslíkových bublinek, které obalují při koupeli celou pokožku. Přináší okamžitou relaxaci a uvolnění napětí.

Kyslíková koupel normalizuje krevní tlak, zbavuje člověka vnitřního napětí, zlepšují chuť k jídlu, normalizuje váhu formou povzbuzení metabolizmu. Kyslíková koupel - skvělý způsob také jen pro relaxaci. Posláním kyslíkové koupele je pomáhat nám cítit se svěže, obohacovat naši pokožku užitečnými látkami minerály, které stále potřebujeme.

Kyslíkové koupele mají příznivý vliv na činnost mozku, reguluje krevní tlak. Jsou vhodné pro sportovce a aktivní osoby po tréninku či jiné zátěži. Radikálně urychlí regeneraci a hojení. Kyslíková koupel 25 - 30 min.

Kontraindikace: akutní onemocnění, poranění kůže, nádorová onemocnění, hypertenzi

Uhličitá koupel přísadová + zábal

Tradiční lázeňská procedura

Uhličitá koupel přísadová + zábal Klasická lázeňská koupel v teplé vaně (35-38°C) s přísadou 2 aktivních solí, jejichž reakcí se vytváří CO2 v jemných mikrobublinách s výrazným léčivým účinkem. Pro zvýšení rehabilitačního efaktu doporučujeme jednu z těchto přísad:

  • Karlovarská bylinná sůl
  • Levandule
  • koupel uhličitá Ylang Ylang
  • Eukaliptus a citrus

Základní účinek této uhličité - přísadové terapie je působení proti zánětlivým účinkům, pro zlepšení revmatických a svalových onemocnění a pro zlepšení dýchacích obtíží.

Uhličitá terapie je nejpříjemnější a nejpoužívanější lázeňská procedura! Podnětem, spouštěcím ozdravné účinky procedury, je zvýšení obsahu oxidu uhličitého v pokožce těla. Základní fyziologickou reakcí na tento podnět je rozšíření všech cév až po vlásečnice se současným zvýšením obsahu kyslíku v krvi. To má za následek dokonalé prokrvení pokožky, svalstva a všech tělesných orgánů, včetně mozku dobře okysličenou krví.

Důsledkem je povzbuzení imunitního systému a sebehojivých schopností těla. Působí rovněž na kožní receptory, snižuje svědivý reflex a čití bolesti. Dochází při ní k poklesu krevního tlaku, snížení pulzové frekvence a k ulehčení práce srdce, které není zatěžováno teplotně. Vstřebaný oxid uhličitý podporuje činnost dechového centra v mozku.

Uhličité terapie vhodné i pro starší osoby, které mohou posílit svůj organismus bez rizika. Vzhledem k tomu, že jde o minerální procedury, kdy účinek terapie je radikálně posílen opakovám procedur, je doporučené absolvovat teprapie ve frekvenci min. 2x týdně a to po dobu cca 3 týdnů (plná lázeňská kůra).

Uhličitá koupel 20 – 35 min (dle indiv. dispozic klienta), termozábal cca 20 minut.

Uhličitá koupel + zábal

Tradiční lázeňská procedura

Uhličitá koupel přísadová + zábal Klasická lázeňská koupel v teplé vaně (35-38°C) s přísadou 2 aktivních solí, jejichž reakcí se vytváří CO2 v jemných mikrobublinách s výrazným léčivým účinkem. Základní účinek této uhličité terapie je působení proti zánětlivým účinkům, pro zlepšení revmatických a svalových onemocnění a pro zlepšení dýchacích obtíží.

Uhličitá terapie je nejpříjemnější a nejpoužívanější lázeňská procedura!

Podnětem, spouštěcím ozdravné účinky procedury, je zvýšení obsahu oxidu uhličitého v pokožce těla. Základní fyziologickou reakcí na tento podnět je rozšíření všech cév až po vlásečnice se současným zvýšením obsahu kyslíku v krvi. To má za následek dokonalé prokrvení pokožky, svalstva a všech tělesných orgánů, včetně mozku dobře okysličenou krví. Důsledkem je povzbuzení imunitního systému a sebehojivých schopností těla.

Působí rovněž na kožní receptory, snižuje svědivý reflex a čití bolesti. Dochází při ní k poklesu krevního tlaku, snížení pulzové frekvence a k ulehčení práce srdce, které není zatěžováno teplotně. Vstřebaný oxid uhličitý podporuje činnost dechového centra v mozku. Uhličité terapie vhodné i pro starší osoby, které mohou posílit svůj organismus bez rizika. Vzhledem k tomu, že jde o minerální procedury, kdy účinek terapie je radikálně posílen opakovám procedur, je doporučené absolvovat terapie ve frekvenci min. 2x týdně a to po dobu cca 3 týdnů (plná lázeňská kůra).

Uhličitá koupel 20 – 35 min (dle indiv. dispozic klienta), termozábal cca 20 minut.

Mořská minerální koupel

Thalasso terapie - léčba mořem

Uhličitá koupel přísadová + zábal Klasická lázeňská koupel v teplé vaně 35-38°C s přísadou přírodní mořské soli. Mořská sůl působí blahodárně a má široké regenerační účinky. Slaná voda zbaví tělo únavy a příjemně osvěží. Koupel vyplavuje z těla škodliviny a organismus přijímá minerální látky.

Mořská sůl obsahuje bohaté množství stopových prvků, zejména jód, bróm, sodík a draslík. Tyto minerály pozitivně ovlivňují činnost štítné žlázy, působí na nervy a zlepšují soustředění. Koupel z mořské soli hydratuje spodní vrstvy pokožky a tím zlepšuje její elasticitu a kvalitu. Koupel posiluje naši obranyschopnost a má ty skvělé účinky, že dokáže vyplavovat z těla škodliviny.

Velmi příznivě působí také na kožní obtíže. Koupel pokožku zklidní, vyčistí a dezinfikuje. Zmírňuje podráždění a stimuluje krevní oběh. Uplatní se při ekzémech i lupence, při revmatismu, bolestech kloubů, svalů.

Kontraindikace: akutní onemocnění, poranění kůže, nádorová onemocnění, hypertenzi

Mořská minerální koupel s mořskou řasou Spiruli

Thalasso terapie - léčba mořem

Mořská minerální koupel s mořskou řasou Spiruli Klasická lázeňská koupel v teplé vaně (35-38°C) s přísadou přírodní Mořské soli, přírodních éterických olejů, extraktem ze spiruliny a vysokým obsahem přírodního olivového a mandlového oleje. Mořská sůl působí úžasně blahodárně a má široké regenerační účinky. Slaná voda zbaví tělo únavy a příjemně osvěží. Koupel vyplavuje z těla škodliviny a organismus přijímá minerální látky. Mořská sůl obsahuje bohaté množství stopových prvků, zejména jód, bróm, sodík a draslík. Tyto minerály pozitivně ovlivňují činnost štítné žlázy, působí na nervy a zlepšují soustředění. Koupel z mořské soli hydratuje spodní vrstvy pokožky a tím zlepšuje její elasticitu a kvalitu. Koupel posiluje naši obranyschopnost a má ty skvělé účinky, že dokáže vyplavovat z těla škodliviny.

Velmi příznivě působí také na kožní obtíže. Koupel pokožku zklidní, vyčistí a dezinfikuje. Zmírňuje podráždění a stimuluje krevní oběh. Uplatní se při ekzémech i lupence, při revmatismu, bolestech kloubů, svalů, případně ischiasu. Koupel má očistné, a antioxidačními účinky, pomáhá osobám s nahromaděním nečistot i toxinů v těle v důsledku špatných životních návyků. Osoby s nadváhou, celulitidou, s otoky kůže a se špatným vzhledem pokožky, lupenku. Užijte si po koupeli příjemný pocit hebké a hladké hydratované pokožky. Tohoto Plus efektu je dosaženo díky působení olivového a mandlového oleje, které jsou unikátním výrobním procesem zakomponovány do této koupelové směsi.

Mořská slaná terapie je nejúčinnější lázeňská procedura na kloubní, nervová a kožní obtíže!

Vzhledem k tomu, že jde o minerální procedury, kdy účinek terapie je radikálně posílen opakovám procedur, je doporučené absolvovat teprapie ve frekvenci min. 1 - 2x týdně a to po dobu min. 4 týdnů (plná lázeňská kůra).

Mořská solná koupel s řasou a oleji 35 min (vhodné setrvat i v chladné vodě do 18 ti stupňů), horká sprcha.

Přírodní jodo-bromová koupel se zábalem

Přírodní jodo-bromová koupel se zábalem Léčebná lázeňská procedura v teplé vaně za přítomnosti jodobromové minerální soli. Velice účinný balneologický prostředek, který léčí cévní onemocnění, pomáhá při léčbě nemocí pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických a nemocí kožních - zlepšuje hojení, podporuje protizánětlivé účinky.

Během léčby dochází ke vstřebávání jodu inhalací a kůží a sliznicemi. Jodo-bromová koupel má vynikající účinky nejen při léčbě, ale i preventivní, regenerační a omlazující.

Jod, jež se vstřebává do těla zlepšuje výrazně pružnost měkkých tkání. Platí však, že základní účinek jódu nastává v jednotlivých orgánech prostřednictvím cév. Zlepšením prokrvení dochází ke zlepšení funkce řady orgánů, zlepšuje se výživa chrupavky, což vede ke zlepšení funkce kloubů, zlepšuje se hojení, jsou podporovány protizánětlivé účinky, zlepšuje se funkce nervů, včetně centrálního nervového systému.

Doporučujeme při: akutní a chronické stavy revmatického původu, záněty, artrózy, bolesti kloubů a regenerace chrupavek a úponů, svalové, nerologiské obtíže, kožní záněty, léčba štítné žlázy

Jodo-bromová koupel 25 min, sprcha, termo zábal 10 minut.

Přírodní rašelinová koupel

Rašelinová koupel je doposud nepřekonaný léčebný zdroj

Přírodní jodo-bromová koupel se zábalem Klasická lázeňská procedura v teplé vaně (t35-38C) s přísadou přírodní jemně mleté rašeliny. Rašelina je zpracovávána jemným mletím a následným kůtrováním, (rozmělněním) se docílí velmi jemné hmoty, neobsahuje pevné částice a můžeme ji použít ke koupeli ve vaně, případně k zábalům a obkladům. Speciálně upravená koupelová rašelina svými organicko-minerálními látkami působí příznivě na celý organizmus.

Ani jedna dnes rostoucí rostlina se nemůže srovnávat s geneticky bohatým původem peloidů a spektrem jejich ve vodě rozpustných látek. Těžko se najde druhá látka, která z jedné strany tak jemně a efektivně očistí pokožku od škodlivých látek, jež mají zhoubný vliv, a současně z druhé strany ji dodá veškeré látky stimulující imunitní systém, podporující metabolismus a regeneraci buněk, příznivě ovlivňující centrální nervovou soustavu.

Rašelinová koupel má vynikající účinky při revmatických chorobách a artrózách, přináší úlevu při bolestech zad, kloubů i svalů, zlepšuje ekzémy, akné a kožní záněty, zmírňuje stavy napětí a stresu, posiluje funkci potních žláz. Prokazatelně pozitivní vliv mají na onemocnění pohybového aparátu, při gynekologických zánětech, neurologických a civilizačních chorobách, pomáhají při léčbě lupénky, atopického ekzému, akné, uvolňují stres, upravují poruchy spánku a regenerují organismus. Mají také výrazné detoxikační vlastnosti.

Doporučujeme při

  • subakutní a chronické stavy revmatického původu
  • artrózy, při borcení klenby nožní, bolesti kloubů
  • svalové , nerologiské obtíže
  • kožní záněty a lupénka

Rašelinová koupel 25 - 35 min, sprcha, tremo zábal 20 minut.

Vířivá koupel

Přírodní jodo-bromová koupel se zábalem Jednou z velice příjemných lázeňských procedur, která má využití nejen jako součást léčebného programu, ale patří také mezi volně prodejné procedury s výrazným relaxačním účinkem, je vířivá koupel. Tato léčebná metoda je založena na podobném principu jako hydromasáž.

Díky proudění vody a její teplotě dochází při vířivé koupeli k prokrvení tkání, což má následně vliv na uvolnění svalů a jejich regeneraci. Toho se využívá zejména při bolestech pohybového aparátu, poúrazových stavů, či funkčních poruchách. Koupel se rovněž doporučuje při artróze kloubů, kdy zvyšuje jejich pohyblivost, při problémech s páteří, dále léčí a zmírňuje příznaky respiračních chorob a alergií.

Opomenout nelze samozřejmě ani již výše zmíněný relaxační účinek. Během procedury dochází k odeznění duševního napětí a stresu a vířivá koupel je proto vhodná například u osob, které trpí poruchami spánku, nebo jsou vystaveny velkému psychickému nátlaku.

Kontraindikace: akutní onemocnění, poranění kůže, nádorová onemocnění, hypertenzi